Blog

750 km Szlakiem Zamków...

750 km Szlakiem Zamków...

Wolicie planować Wasze podróże kamperem na wiele miesięcy wcześniej, zaopatrzyć się w dokładne informacje o trasie, plany, mapy, przewodniki i opisy wszelkich możliwych atrakcji? Czy może posłuchać głosu chwili i spontanicznie pojechać w nieznane? Dziś mamy propozycję i inspirację dla tych pierwszych. Postaramy się przybliżyć krainę zamków i warowni wzniesionych na wysokich skałach, malowniczych ruin, zawiłej historii, czasem mrocznych postaci i legend... Zabieramy Was na Szlak Zamków na Słowacji, który rozciąga się od Żyliny po Bratysławę, wzdłuż doliny Wagu, między pasmami Jaworników, Małej Fatry, Gór Inowieckich, Białych Karpat i Małych Karpat. Szlak wraz z odnogami liczy ponad 700 km.

Na drodze 1000 zakrętów...

Na drodze 1000 zakrętów...

Czy mając za sobą tegoroczne podróże wakacyjne i dziesiątki kilometrów przemierzonych kamperem myślicie już o następnej wyprawie? Rozkładacie przed sobą mapę i szukacie dróg, którymi jeszcze nie jechaliście? Przeglądacie przewodniki lub pytacie na forach internetowych o miejsca godne polecania? A może nam uda się odrobinę was zainspirować? Z myślą o przyszłych wyprawach kamperem dziś zabieramy was w jeden z najpiękniejszych zakątków Pomorza Zachodniego - na Trasę 1000 Zakrętów i w jej okolice...

Kamperem na jesienny weekend...

Kamperem na jesienny weekend...

Kiedy jesień puka do drzwi i długie wyjazdy wakacyjne są już wspomnieniem znajdźmy jeszcze chwilę, by wyjechać z dużego miasta choćby na weekend i odkryć być może nieznane zakątki naszego kraju. A zatem... wynajmujemy kamper, pakujemy parę najpotrzebniejszych rzeczy i wyruszamy... dziś całkiem niedaleko... do magicznych miejsc Ziemi Świętokrzyskiej.

Kamperem po morzach...

Kamperem po morzach...

Podróżowanie kamperem daje nam ogromną niezależność i wolność - wie o tym każdy, kto choć raz zasmakował takiej wyprawy. Sami decydujemy, jaką trasą pojedziemy, gdzie będziemy nocować i jak długo pozostaniemy w danym miejscu. Podróżujących kamperem nie ogranicza właściwie żadna granica – ani ta lądowa, ani ta... morska. Tą drugą z łatwością możemy pokonać dzięki promom i podążyć dalej naszym szlakiem.

W Dolinie Pałaców i Ogrodów...

W Dolinie Pałaców i Ogrodów...

Wynajmujemy kampera i z całą naszą rodzinką lub grupą znajomych wyruszamy na wakacje. Ale gdzie jechać? Pomysłów tyle, ile dróg przed nami... :-) Północna, południowa, zachodnia czy wschodnia Europa? A może nad polskie morze lub tak chętnie wybierane przez turystów Mazury? Wybrać bezpieczne, uczęszczane drogi czy pokusić się o pełną przygód wyprawę w nieznane?

W podróży z czworonogiem

W podróży z czworonogiem

Wyruszamy naszym małym domkiem na kółkach na długo oczekiwany urlop lub wakacje. Zapakowaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy (i te mniej potrzebne też). Cała rodzina jest już gotowa... cała, a więc nasz pies również. Bo w końcu jest jej pełnoprawnym członkiem i nie chcemy go zostawić, nawet pod opieką zaufanej osoby :-) Zanim wyruszymy jednak w jakąkolwiek podróż ze swoim pupilem o paru rzeczach warto wiedzieć i pamiętać a o kilka zadbać na długo przed wyjazdem. Tylko wtedy nasza podróż z psem nie okaże się podróżą „pod psem”...

Rambler 4x4 czyli luksus z dala od cywilizacji

Rambler 4x4 czyli luksus z dala od cywilizacji

Kamper ekstremalny, samochód terenowy czy pojazd ekspedycyjny? Dla najbardziej wymagających globtroterów brytyjska spółka Rambler 4x4 LTD wyprodukowała samochód łączący w sobie możliwości wszechstronnych samochodów terenowych z wygodą luksusowych hoteli.

Spojrzenie wstecz i duch historii...

Spojrzenie wstecz i duch historii...

Na początek parę słów o dawnych dziejach...

Na kempingu...

Na kempingu...

Podróż kamperem to dziesiątki lub setki przejechanych kilometrów, lista miejsc i atrakcji do zobaczenia a pomiędzy... miejsce na dłuższy lub krótszy postój. O tym, gdzie możemy zaparkować nasz kamper, pisaliśmy w poprzednim tekście. Dziś zebraliśmy kilka podstawowych zasad, do których warto się stosować zatrzymując się na kempingu.

Przystanek w podróży...

Przystanek w podróży...

Wyruszając w podróż kamperem przygotowujemy trasę, listę miejsc i atrakcji, które chcemy zobaczyć, ale warto też zastanowić się, gdzie możemy zaparkować nasz kamper na nocleg...

1234567
Zadzwoń do nas