Blog

Norwegia – wyprawa na daleką północ, cz. 2

Norwegia – wyprawa na daleką północ, cz. 2

W poprzednim tekście wyruszyliśmy w podróż kamperem po Norwegii. Jechaliśmy Drogą Śnieżną i Tunelem Lærdal. Podziwialiśmy okolice Geirangerfjorden. Pokonaliśmy Drogę Orłów, Drogę Trolli i widokową Drogę Atlantycką by dotrzeć do Trondheim. Po opuszczeniu miasta podążamy kamperem w kierunku dalekiej północy.

Norwegia – wyprawa na daleką północ, cz. 1

Norwegia – wyprawa na daleką północ, cz. 1

Góry, fiordy, wodospady, polodowcowe jeziora i „rajskie wyspy północy”. Bujna zieleń i surowy krajobraz arktyczny. Renifery i… trolle. Kolejny raz wyruszamy kamperem, by przeżyć przygodę na szlaku, tym razem w Norwegii. Zaczynamy w południowej części tego kraju ale omijamy stolicę Oslo. Uciekamy przed miejskim zgiełkiem i jedziemy prosto w kierunku Gór Skandynawskich.

W królewskiej Szwecji

W królewskiej Szwecji

Miłośników podróży kamperem ponownie zapraszamy do Skandynawii. Tym razem wybieramy południową Szwecję. Najpierw pojedziemy brzegiem morza a później przeprawimy się na wyspę. Odwiedzimy malownicze miasteczka i królewskie rezydencje. Odnajdziemy postacie z dziecięcych bajek i poszukamy… legendarnych trolli.

Jutlandia, Fionia i Zelandia, cz.2

Jutlandia, Fionia i Zelandia, cz.2

W poprzednim tekście rozpoczęliśmy poznawanie Danii. Odwiedziliśmy jej część kontynentalną – półwysep Jutlandzki i dotarliśmy na jego północny kraniec. Zobaczyliśmy Danię współczesną i tę zanurzoną w historii. Pora teraz odkryć duńskie wyspy.

Jutlandia, Fionia i Zelandia, cz.1

Jutlandia, Fionia i Zelandia, cz.1

Zapalonych podróżników zapraszamy na wyprawę kamperem do kraju, który leży na kontynencie i na wyspach, między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim. Kilometry piaszczystych plaż sąsiadują tam z wysokimi, stromymi klifami. Zobaczymy łagodne, zielone wzgórza i smagane wiatrem wrzosowiska. Dni słoneczne będą przeplatać się z deszczowymi. Jednym słowem wyruszamy na spotkanie z Danią…

Vive la France!

Vive la France!

Miłośników podróży kamperem zapraszamy dziś na wędrówkę po Francji – znanej i mniej znanej. Pojedziemy szlakiem pełnym kolorów i zmiennych klimatów. Podążymy śladami królów, papieży i dzisiejszych milionerów, odkryjemy cuda przyrody i… współczesnej techniki.

Włoskie wakacje

Włoskie wakacje

W poszukiwaniu gorącego słońca, wielkiej historii i wspaniałych zabytków wyruszamy w kolejną podróż kamperem, tym razem do Włoch. Pokonamy jedną z tysiąca możliwych dróg, odwiedzimy tylko kilka z tysiąca miejsc wartych odwiedzenia. Dla wyruszających tam po raz pierwszy – może staną się dodatkową zachętą a dla wyruszających po raz kolejny – dodatkową inspiracją.

Cel podróży - Słowenia

Cel podróży - Słowenia

Słowenia to niewielki kraj ale na małym obszarze znajdziemy tam ośnieżone szczyty Alp i bajkowe jaskinie krasowe, kilkadziesiąt wodospadów i jeziora polodowcowe o szmaragdowej wodzie, winnice wokół malowniczych wiosek i klimatyczne portowe miasteczka, zabytkowe starówki z wąskimi uliczkami i niezwykłe zamki. Ta różnorodność sprawia, że każdy podróżnik znajdzie tam swoje miejsce. Kilka z nich postaramy się wam przybliżyć.

Od Istrii po Dubrownik, cz. 2

Od Istrii po Dubrownik, cz. 2

Rozpoczęliśmy poznawanie słonecznej Chorwacji, odwiedziliśmy półwysep Istria, dotarliśmy do wybrzeży Dalmacji, teraz kontynuujemy naszą podróż na południe - naszymi celami są Split i Dubrownik. Ale po drodze tyle jeszcze do zobaczenia i miejsc zapraszających do zatrzymania naszego kampera...

Od Istrii po Dubrownik, cz. 1

Od Istrii po Dubrownik, cz. 1

Tam znajdziemy wyspy skąpane w pięknym słońcu, najczystsze morze w Europie, plaże zaliczane do najpiękniejszych na świecie, cuda natury zapierające dech w piersiach... Tam zgubimy się wśród wąskich uliczek zabytkowych nadmorskich miast i miasteczek, cofniemy się w czasy antycznego Imperium Rzymskiego by za chwilę odkryć skarby średniowiecza i późniejszych epok... Tam znajdziemy tętniące życiem nadmorskie promenady, doskonale wyposażone kempingi i... nieco senne najmniejsze miasto świata...

123456
Zadzwoń do nas