Blog

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Szwajcaria w miniaturze – tak mówi się o regionie położonym wokół Jeziora Genewskiego, największego w Alpach i w całej Europie Zachodniej. Jezioro o krystalicznie czystej, ciemnoniebieskiej wodzie ma 54 km długości, 14 km szerokości i głębokość dochodzącą do 310 metrów. Przypomina morze ukryte między górami. Jego północne brzegi należące do Szwajcarii porastają winnice. Na wschodzie ulokowały się słynne kurorty Vevey i Montreux o łagodnym, niemal śródziemnomorskim klimacie. Od ponad stu lat przyciągają artystów i możnych tego świata. Na zachodzie tętni życiem kosmopolityczna i luksusowa Genewa. Brzeg południowy jeziora należy do Francji. Tu królują ośnieżone, majestatyczne Alpy z widocznym w oddali szczytem Mont-Blanc.

Mała Holandia

Mała Holandia

Kiedy napiszemy – tulipany, wiatraki, kanały – na pewno pierwszym waszym skojarzeniem będzie Holandia. Ten mały, nizinny kraj w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym, jest niezwykle atrakcyjny dla turystów i podróżników. Są tam tętniące życiem wielkie metropolie, takie jak Amsterdam, Rotterdam, Haga czy Utrecht, są światowej sławy muzea i galerie, są wielkie poldery zalewowe poprzecinane tysiącem kanałów. Ale jest też mnóstwo pełnych uroku wiosek i miasteczek jak z obrazka, z bogatą historią, starannie pielęgnowaną tradycją i obyczajami. Dziś zapraszamy na podróż kamperem do takiej właśnie „małej” Holandii.

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

Monte Negro, czyli Czarna Góra – tak weneccy żeglarze nazywali kiedyś krainę położoną u wschodnich wybrzeży Adriatyku. Surowe góry położone w głębi lądu ostro kontrastowały z turkusowymi wodami Adriatyku i wydawały się z daleka ciemne, prawie czarne. Obecnie ten niewielki kraj bałkański, zamieszkany przez nieco ponad 600 tys. mieszkańców, nosi nazwę Czarnogóra. Pełną niepodległość uzyskał w 2006 roku. Choć nie należy do Unii Europejskiej obowiązującą walutą jest euro, a na czas do 30 dni można wjechać posługując się ważnym dowodem osobistym. Z roku na rok odwiedza go więc coraz więcej turystów i podróżników. I my zapraszamy was dziś w podróż kamperem, by odkryć „Czarną Perłę” Półwyspu Bałkańskiego.

Austriackim szlakiem

Austriackim szlakiem

Na naszym blogu zapraszamy na kolejną wyprawę kamperem po europejskich drogach. Dziś wybieramy szlak przez Austrię. Droga poprowadzi nas najpierw w miejsca bogate w skarby kultury i sztuki, a potem do świata podziemi i jaskiń. Z zielonych dolin dotrzemy do skalnych wąwozów przeciętych rwącymi potokami i do ośnieżonych szczytów Alp. Na koniec czeka nas przejazd najpiękniejszą alpejską trasą widokową. Wszystko podczas jednej wyprawy kamperem.

Na drogach Transylwanii

Na drogach Transylwanii

Tajemnicza kraina otoczona ze wszystkich stron dzikimi górami, pięknie zachowane historyczne miasta, okazałe twierdze, warowne kościoły, chłopskie zamki i oczywiście postać hrabiego Drakuli. Taka jest rumuńska Transylwania, czyli „kraina za lasem”, zwana też Siedmiogrodem, od siedmiu głównych miast zbudowanych przez osadników niemieckich. Jej historię tworzyło wiele narodowości i religii, wpływy Europy zachodniej przenikały się z kulturą słowiańską i orientalną. Dziś odnajdziemy tu ślady po starożytnych Dakach i Rzymianach, po wiekach panowania Królestwa Węgier i Imperium Osmańskiego. Dobry sposób, by odkryć choć część bogactwa Transylwanii to wyprawa kamperem. Na taką właśnie was zapraszamy...

Dzień dobry, Norwegio!

Dzień dobry, Norwegio!

Norwegia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków dla podróży kamperem. Kilometry dróg biegnących w pobliżu zachwycająco pięknych fiordów, wodospadów, jezior i lasów to raj dla miłośników przyrody. Można tam wracać wielokrotnie, odkrywać nowe miejsca i wciąż przeżywać zachwyt na nowo.

Tajemnice Bretanii

Tajemnice Bretanii

W najbardziej na zachód wysuniętej części Francji leży kraina o wyjątkowej piękności. Z jednej strony oblewają ją wody Atlantyku, z drugiej kanału La Manche. Ma długie, poszarpane, skaliste wybrzeże, dzikie przylądki, spowite mgłami urwiste klify i piękne plaże. Są tam malutkie porty rybackie i miasteczka z domami z szarego granitu, są tajemnicze kamienne menhiry i ślady celtyckiej przeszłości obecne w legendach i tradycjach. Tak wygląda Bretania. Przyłączona do Francji dopiero w 1532 roku do dziś zachowuje swoją odrębność i ma swoje tajemnice. Zapraszamy w podróż kamperem, by je odkrywać...

Przystanek Luksemburg

Przystanek Luksemburg

Podróżując kamperem po Niemczech lub jadąc do Belgii, Holandii czy Francji zatrzymajmy się na chwilę w malutkim państewku położonym pomiędzy nimi, w Wielkim Księstwie Luksemburg. Niemal cztery razy mniejsze niż najmniejsze polskie województwo – opolskie, jest jednym z najbogatszych państw świata, krajem-założycielem Unii Europejskiej i potężnym centrum finansowym. Siedzibę mają tu międzynarodowe korporacje i banki. Ale w naszej podróży zobaczymy też inny Luksemburg, krainę zalesionych wzgórz i średniowiecznych zamków, których jest tu ponad 150. Odwiedzimy także miejsca, które pamiętają dramatyczną Bitwę o Ardeny z przełomu lat 1944 i 1945. Zapraszamy do podróży...

Bajkowe góry Dolomity

Bajkowe góry Dolomity

Czy Dolomity to najpiękniejsze góry w Europie? By się o tym przekonać, zapraszamy w podróż kamperem do północno-wschodnich Włoch. Do miejsca, które zimą jest rajem dla narciarzy, a w sezonie letnim zaprasza na piesze szlaki wśród oszałamiająco pięknych krajobrazów. Zobaczymy tam wapienne szczyty sięgające nieba i strome przełęcze, skalne wieże i strzeliste iglice, turkusowe jeziora, rozległe górskie łąki i wioski ukryte w zielonych dolinach. W czasie zachodu słońca oczaruje nas zjawisko „enrosadira” – góry zabarwiają się najpierw na żółto, potem na czerwono i fioletowo. Niepowtarzalne piękno Dolomitów sprawiło, że w 2009 roku uznane zostały przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrody.

Wycieczka do Czech

Wycieczka do Czech

Kończąc jedną podróż kamperem myślimy już o następnej. Dziś zapraszamy na krótką wycieczkę do Czech. Odwiedzimy tam skalne miasta i pradawne zamki, napijemy się leczniczej wody i zobaczymy, jak produkuje się ulubiony czeski trunek. Podążymy też śladami Rumcajsa, dobrego wojaka Szwejka i... Jamesa Bonda.

1234567
Zadzwoń do nas