Blog

Hiszpania – 15 wyjątkowych plaż dla miłośników dzikiej przyrody

Hiszpania – 15 wyjątkowych plaż dla miłośników dzikiej przyrody

Nikomu chyba nie udało się policzyć plaż i piaszczystych zatoczek w Hiszpanii. Na wybrzeżu o długości prawie 4 tysięcy kilometrów jest ich tak wiele. Spośród nich wybraliśmy piętnaście, które położone są z dala od obleganych przez turystów kurortów i zachowały dużo ze swojej naturalności i dzikości. Są tu plaże ze złocistym lub ciemnym piaskiem, plaże otwarte na morze, z silnym wiatrem i wysokimi falami, a także te ukryte w zatoczkach lub w cieniu monumentalnych klifów. Każda z nich jest wyjątkowa i każda czeka na ciebie, podróżniku...

Hiszpania – 10 niezwykłych miast na skałach

Hiszpania – 10 niezwykłych miast na skałach

Miasta zbudowane na stromych, górskich zboczach, na urwiskach, pośród skalistych wyżyn, z domami zawieszonymi nad przepaścią, które wyglądają tak, jakby za chwilę miały w nią runąć. Wywołują zdumienie swoim położeniem, pobudzają wyobraźnię i gwarantują niesamowite widoki. Wyjątkowo wiele jest ich w Hiszpanii, kraju w dużej mierze wyżynnym i górzystym. Spośród nich wybraliśmy dziesięć, które są prawdziwymi cudami architektury i natury...

12 niesamowitych krajobrazów w Hiszpanii

12 niesamowitych krajobrazów w Hiszpanii

Hiszpania to nie tylko kraj dla miłośników plażowania i zwiedzania zabytków. Na nasze odkrycie i zachwyt czekają też cuda stworzone przez naturę. Dziwne formacje skalne, majestatyczne górskie wąwozy, pustynne pejzaże, tajemnicze lasy i skarby świata podziemnego...

Przedstawiamy 12 wybranych miejsc w Hiszpanii kontynentalnej, które zaskakują swoim niezwykłym, nieziemskim krajobrazem, 12 miejsc z bajecznymi widokami, 12 miejsc, w których powiesz „Wow!”...

5 pałaców królewskich w Hiszpanii, które cię zachwycą

5 pałaców królewskich w Hiszpanii, które cię zachwycą

Pałace królewskie budowano, by zadziwiać i sławić potęgę władcy. Projektowane przez słynnych architektów, wyposażane przez najlepszych na świecie malarzy, rzeźbiarzy i rzemieślników, do dziś zachwycają swoim przepychem, pobudzają wyobraźnię i inspirują.

Odwiedzając Hiszpanię, kraj z bogatą tradycją i ponad tysiącletnią historią zobaczymy wiele takich wspaniałych rezydencji. Sama Hiszpania nadal jest dziedziczną monarchią, choć król – obecnie Filip VI Burbon – nie ma realnej władzy. Wraz z rodziną mieszka w skromnym pałacyku Zarzuela na przedmieściach Madrytu, a dawne królewskie pałace są otwarte dla zwiedzających.

Przedstawiamy 5 najpiękniejszych pałaców królewskich w Hiszpanii, stanowiących część hiszpańskiego Dziedzictwa Narodowego.

Bezpieczny urlop w kamperze

Bezpieczny urlop w kamperze

Pandemia koronawirusa, która obecnie zajmuje umysły wszystkich, kiedyś się skończy. Nie od razu, ale będzie wygaszać się stopniowo. Mimo to jeszcze przez długi czas będzie wskazane, by zachować ostrożność i omijać duże skupiska ludzkie.

Góry Harz – podróż kamperem do świata tajemnic i legend

Góry Harz – podróż kamperem do świata tajemnic i legend

Położone w samym sercu Niemiec niewysokie góry Harz to podobno kraina czarownic. Kiedyś wierzono, że w Noc Walpurgi zlatują się na najwyższy szczyt Brocken i odbywają tam swoje sabaty. Stare tajemnice i legendy germańskie od wieków pobudzają wyobraźnię, inspirują artystów i przyciągają w ten rejon turystów i podróżników. Odwiedzają oni tysiącletnie kolorowe miasteczka o zabudowie z muru pruskiego, podziwiają średniowieczne kościoły i zamki cesarzy, wędrują szlakami wśród zielonych lasów. Dziś w taką podróż zapraszamy wszystkich miłośników kamperowych wypraw.

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Szwajcaria w miniaturze – tak mówi się o regionie położonym wokół Jeziora Genewskiego, największego w Alpach i w całej Europie Zachodniej. Jezioro o krystalicznie czystej, ciemnoniebieskiej wodzie ma 54 km długości, 14 km szerokości i głębokość dochodzącą do 310 metrów. Przypomina morze ukryte między górami. Jego północne brzegi należące do Szwajcarii porastają winnice. Na wschodzie ulokowały się słynne kurorty Vevey i Montreux o łagodnym, niemal śródziemnomorskim klimacie. Od ponad stu lat przyciągają artystów i możnych tego świata. Na zachodzie tętni życiem kosmopolityczna i luksusowa Genewa. Brzeg południowy jeziora należy do Francji. Tu królują ośnieżone, majestatyczne Alpy z widocznym w oddali szczytem Mont-Blanc.

Mała Holandia

Mała Holandia

Kiedy napiszemy – tulipany, wiatraki, kanały – na pewno pierwszym waszym skojarzeniem będzie Holandia. Ten mały, nizinny kraj w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym, jest niezwykle atrakcyjny dla turystów i podróżników. Są tam tętniące życiem wielkie metropolie, takie jak Amsterdam, Rotterdam, Haga czy Utrecht, są światowej sławy muzea i galerie, są wielkie poldery zalewowe poprzecinane tysiącem kanałów. Ale jest też mnóstwo pełnych uroku wiosek i miasteczek jak z obrazka, z bogatą historią, starannie pielęgnowaną tradycją i obyczajami. Dziś zapraszamy na podróż kamperem do takiej właśnie „małej” Holandii.

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

Monte Negro, czyli Czarna Góra – tak weneccy żeglarze nazywali kiedyś krainę położoną u wschodnich wybrzeży Adriatyku. Surowe góry położone w głębi lądu ostro kontrastowały z turkusowymi wodami Adriatyku i wydawały się z daleka ciemne, prawie czarne. Obecnie ten niewielki kraj bałkański, zamieszkany przez nieco ponad 600 tys. mieszkańców, nosi nazwę Czarnogóra. Pełną niepodległość uzyskał w 2006 roku. Choć nie należy do Unii Europejskiej obowiązującą walutą jest euro, a na czas do 30 dni można wjechać posługując się ważnym dowodem osobistym. Z roku na rok odwiedza go więc coraz więcej turystów i podróżników. I my zapraszamy was dziś w podróż kamperem, by odkryć „Czarną Perłę” Półwyspu Bałkańskiego.

Austriackim szlakiem

Austriackim szlakiem

Na naszym blogu zapraszamy na kolejną wyprawę kamperem po europejskich drogach. Dziś wybieramy szlak przez Austrię. Droga poprowadzi nas najpierw w miejsca bogate w skarby kultury i sztuki, a potem do świata podziemi i jaskiń. Z zielonych dolin dotrzemy do skalnych wąwozów przeciętych rwącymi potokami i do ośnieżonych szczytów Alp. Na koniec czeka nas przejazd najpiękniejszą alpejską trasą widokową. Wszystko podczas jednej wyprawy kamperem.

123456
Zadzwoń do nas