Blog

Bezpieczny urlop w kamperze

Pandemia koronawirusa, która obecnie zajmuje umysły wszystkich, kiedyś się skończy. Nie od razu, ale będzie wygaszać się stopniowo. Mimo to jeszcze przez długi czas będzie wskazane, by zachować ostrożność i omijać duże skupiska ludzkie.

Jak zatem planować wakacje w kontekście tego, co się obecnie dzieje? Jak spędzić je bezpiecznie z rodziną lub przyjaciółmi? Jaką formę urlopu wybrać, by zminimalizować zagrożenie dla swojego zdrowia?

Najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji staje się kamper – mobilny dom na kółkach. Wybierając wyjazd kamperem masz ten komfort, że termin urlopu możesz zaplanować już dziś, a decyzję, dokąd pojedziesz, możesz podjąć nawet w dniu wyjazdu, zależnie od tego, który kierunek i które miejsca w Europie lub Polsce będą najbezpieczniejsze. Co więcej, w czasie całej podróży będziesz mógł na bieżąco korygować plan reagując na nowe okoliczności i w ten sposób unikać miejsc niebezpiecznych. Wybór kampera daje tu większe możliwości niż oferty biur podróży i inne formy zorganizowanych wakacji stacjonarnych.

Dużą zaletą podróży kamperem jest też swoboda przemieszczania się i możliwość unikania większych skupisk ludzkich. Nie musisz spędzać czasu na lotnisku i wsiadać w samolot, narażając się na przypadkowy kontakt z ludźmi właściwie z całego świata, nie musisz odwiedzać dworców kolejowych i podróżować pociągami, nie musisz korzystać z autobusów i autokarów, by dotrzeć w wybrane miejsce. Nie musisz też nocować w hotelach i pensjonatach. Na czas podróży to kamper staje się twoim „samolotem”, twoim „pociągiem”, twoim „autokarem” i twoim „hotelem”.

Podróżując kamperem możesz zatrzymać się w miejscach oddalonych od znanych kurortów i masowej turystyki, w miejscach leżących gdzieś poza szlakiem, fascynujących swoją dziką przyrodą, zachwycających ciszą i spokojem. A jeżeli okaże się, że koło ciebie zatrzymało się więcej osób, możesz w każdej chwili przenieść się w inne miejsce.

A co z postojami na kempingach? Nasze kampery są wyposażone w solary i mogą przez kilka dni służyć ci bez podłączenia do prądu. Zależnie od długości wyjazdu nie musisz więc zatrzymywać się na kempingach wcale, albo korzystać z nich bardzo rzadko.

Czekając na lepszy czas zachęcamy was, by planując swój urlop lub wakacyjny wyjazd wybrać tym razem kamper i bezpiecznie przeżyć wspaniałą przygodę.

bezpieczne wakacje w kamperze
Podziel się
Facebook
Zadzwoń do nas