Blog

Kamperem w wymarzoną podróż...

Do wakacji i sezonu urlopowego jeszcze daleko, ale to najlepszy moment, by zacząć je planować. Może tym razem marzą ci się wakacje inne niż poprzednie?...


 Do wakacji i sezonu urlopowego jeszcze daleko, ale to najlepszy moment, by zacząć je planować. Może tym razem marzą ci się wakacje inne niż poprzednie? Chciałbyś w krótkim czasie zwiedzić wiele miejsc nie rezygnując z wygody i komfortu? Wybrać się w podróż według swojego własnego planu, dopasowanego do własnych gustów i upodobań? Mieć w każdym momencie swobodę jego zmiany nie martwiąc się o rezerwację noclegu? A może po prostu marzy ci się, by pojechać prosto przed siebie?

 Takie możliwości daje ci kamper - wygodny dom na kółkach, samochód, który zawiezie cię w prawie każde miejsce a jednocześnie zapewni ci w podróży podstawowe wygody - łóżko, ciepły posiłek, prysznic i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Będziesz mógł zabrać z sobą rower, sprzęt turystyczny, odzież, zapas żywności, a jeśli podróżujesz z dzieckiem - również jego ulubione zabawki. Zmieniając miejsce pobytu, przemieszczając się z miejsca na miejsce nie będziesz musiał trudzić się też ciągłym pakowaniem i rozpakowywaniem...

 Kiedy już się zdecydujesz na taką formę wpoczynku pojawia się pytanie: kupić własny kamper czy wynająć? Zakup kampera to zazwyczaj dość spory wydatek i decyzja taka nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. I tu z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy, w których możemy kamper wynająć.

 Dla osób początkujących, które dopiero chcą spróbować, czym tak naprawdę jest caravaning wynajęcie kampera to idealne rozwiązanie. Wyruszając w swoją pierwszą wyprawę będziesz miał możiwość przekonać się czy taki sposób spędzania wolnego czasu ci odpowiada. Czy wolisz sam zaplanować podróż lub mieć tylko ogólny plan i pojechać w nieznane czy jednak wygodniej jest zdać się na biuro podróży? Czy prowadzenie kampera i jego obsługa (np. pozbywanie się nieczystości), nie będą sprawiały ci trudności? Najlepiej to wszystko sprawdzić w praktyce.
 
 Wynajęcie kampera to dobre rozwiązanie również dla tych, którzy na zakup już są zdecydowani. Może przyjaciele zaprosili cię na taką wyprawę i zdążyłeś już złapać bakcyla? Przed zakupem chciałbyś jednak sprawdzić różne modele tych samochodów - mniejsze i większe, poznać i porównać ich możliwości, dowiedzieć się w praktyce, na co zwracać uwagę przy kupnie tego własnego, wymarzonego.

 A może masz zamiar korzystać z kampera tylko raz w roku, wyjechać na długi weekend majowy lub 2-tygodniowe wakacje? Wtedy jego wynajęcie też będzie dla ciebie korzystne. Unikniesz ewentualnych problemów z zimowaniem pojazdu, nie będziesz musiał się martwić o jego całoroczne utrzymanie i serwisowanie. Wynajmując kamper w zaufanej wypożyczalni możesz mieć gwarancję, że zadbano tam o jego serwis i bezpieczeństwo.

 A jeżeli chcielibyście udać się w podróż w gronie więcej niż sześciu osób? Może siedmiu, ośmiu, dziewięciu? Wynajęcie dwóch 6-osobowych kamperów może wydawać się wówczas mało ekonomicznym rozwiązaniem. Ciekawą alternatywą jest wtedy wynajęcie 9-osobowego busa - wszyscy się w nim pomieszczą i nikt nie będzie musiał rezygnować z wyjazdu.

 Do zobaczenia na szlaku...


fjord Aurland Norwegia 4 blog2
Podziel się
Facebook
Zadzwoń do nas