Blog

Austriackim szlakiem

Austriackim szlakiem

Na naszym blogu zapraszamy na kolejną wyprawę kamperem po europejskich drogach. Dziś wybieramy szlak przez Austrię. Droga poprowadzi nas najpierw w miejsca bogate w skarby kultury i sztuki, a potem do świata podziemi i jaskiń. Z zielonych dolin dotrzemy do skalnych wąwozów przeciętych rwącymi potokami i do ośnieżonych szczytów Alp. Na koniec czeka nas przejazd najpiękniejszą alpejską trasą widokową. Wszystko podczas jednej wyprawy kamperem.

Na drogach Transylwanii

Na drogach Transylwanii

Tajemnicza kraina otoczona ze wszystkich stron dzikimi górami, pięknie zachowane historyczne miasta, okazałe twierdze, warowne kościoły, chłopskie zamki i oczywiście postać hrabiego Drakuli. Taka jest rumuńska Transylwania, czyli „kraina za lasem”, zwana też Siedmiogrodem, od siedmiu głównych miast zbudowanych przez osadników niemieckich. Jej historię tworzyło wiele narodowości i religii, wpływy Europy zachodniej przenikały się z kulturą słowiańską i orientalną. Dziś odnajdziemy tu ślady po starożytnych Dakach i Rzymianach, po wiekach panowania Królestwa Węgier i Imperium Osmańskiego. Dobry sposób, by odkryć choć część bogactwa Transylwanii to wyprawa kamperem. Na taką właśnie was zapraszamy...

Dzień dobry, Norwegio!

Dzień dobry, Norwegio!

Norwegia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków dla podróży kamperem. Kilometry dróg biegnących w pobliżu zachwycająco pięknych fiordów, wodospadów, jezior i lasów to raj dla miłośników przyrody. Można tam wracać wielokrotnie, odkrywać nowe miejsca i wciąż przeżywać zachwyt na nowo.

Tajemnice Bretanii

Tajemnice Bretanii

W najbardziej na zachód wysuniętej części Francji leży kraina o wyjątkowej piękności. Z jednej strony oblewają ją wody Atlantyku, z drugiej kanału La Manche. Ma długie, poszarpane, skaliste wybrzeże, dzikie przylądki, spowite mgłami urwiste klify i piękne plaże. Są tam malutkie porty rybackie i miasteczka z domami z szarego granitu, są tajemnicze kamienne menhiry i ślady celtyckiej przeszłości obecne w legendach i tradycjach. Tak wygląda Bretania. Przyłączona do Francji dopiero w 1532 roku do dziś zachowuje swoją odrębność i ma swoje tajemnice. Zapraszamy w podróż kamperem, by je odkrywać...

Przystanek Luksemburg

Przystanek Luksemburg

Podróżując kamperem po Niemczech lub jadąc do Belgii, Holandii czy Francji zatrzymajmy się na chwilę w malutkim państewku położonym pomiędzy nimi, w Wielkim Księstwie Luksemburg. Niemal cztery razy mniejsze niż najmniejsze polskie województwo – opolskie, jest jednym z najbogatszych państw świata, krajem-założycielem Unii Europejskiej i potężnym centrum finansowym. Siedzibę mają tu międzynarodowe korporacje i banki. Ale w naszej podróży zobaczymy też inny Luksemburg, krainę zalesionych wzgórz i średniowiecznych zamków, których jest tu ponad 150. Odwiedzimy także miejsca, które pamiętają dramatyczną Bitwę o Ardeny z przełomu lat 1944 i 1945. Zapraszamy do podróży...

Bajkowe góry Dolomity

Bajkowe góry Dolomity

Czy Dolomity to najpiękniejsze góry w Europie? By się o tym przekonać, zapraszamy w podróż kamperem do północno-wschodnich Włoch. Do miejsca, które zimą jest rajem dla narciarzy, a w sezonie letnim zaprasza na piesze szlaki wśród oszałamiająco pięknych krajobrazów. Zobaczymy tam wapienne szczyty sięgające nieba i strome przełęcze, skalne wieże i strzeliste iglice, turkusowe jeziora, rozległe górskie łąki i wioski ukryte w zielonych dolinach. W czasie zachodu słońca oczaruje nas zjawisko „enrosadira” – góry zabarwiają się najpierw na żółto, potem na czerwono i fioletowo. Niepowtarzalne piękno Dolomitów sprawiło, że w 2009 roku uznane zostały przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrody.

Wycieczka do Czech

Wycieczka do Czech

Kończąc jedną podróż kamperem myślimy już o następnej. Dziś zapraszamy na krótką wycieczkę do Czech. Odwiedzimy tam skalne miasta i pradawne zamki, napijemy się leczniczej wody i zobaczymy, jak produkuje się ulubiony czeski trunek. Podążymy też śladami Rumcajsa, dobrego wojaka Szwejka i... Jamesa Bonda.

Na Romantycznym Szlaku

Na Romantycznym Szlaku

Zamki i pałace jak z bajki, średniowieczne miasteczka i wioski, gotyckie katedry i szachulcowe domki, stoki wzgórz porośnięte winnicami i alpejskie widoki... Tym razem zabieramy was w podróż kamperem po Romantycznym Szlaku w południowych Niemczech – jednej z najbardziej malowniczych tras turystycznych w Europie.

Kamperem po Portugalii – między Sintrą a Porto

Kamperem po Portugalii – między Sintrą a Porto

W naszym poprzednim wpisie na blogu wyruszyliśmy w podróż kamperem po dalekiej Portugalii. Z samego południa tego pięknego kraju, ze złotych plaż wybrzeża Algarve dotarliśmy do Lizbony i na przylądek Cabo da Roca. Stąd wyruszymy dalej, by poznać perły północnej Portugalii.

Kamperem po Portugalii – z wybrzeża złotych plaż do Lizbony

Kamperem po Portugalii – z wybrzeża złotych plaż do Lizbony

Prawie 200 km malowniczego wybrzeża nad Oceanem Atlantyckim. Ponad 100 piaszczystych plaż, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Niesamowite, poszarpane klify we wszystkich odcieniach brązu, żółci i czerwieni. Małe miasteczka i duże kurorty turystyczne. Do tego łagodny, śródziemnomorski klimat, gdzie nawet zimą temperatura przekracza 15° C. Ta kraina to Algarve, najbardziej na południe wysunięty region Portugalii. Tu właśnie rozpoczynamy naszą podróż kamperem po tym pięknym kraju.

12345
Zadzwoń do nas