Blog

Kamperem po Portugalii – między Sintrą a Porto

Kamperem po Portugalii – między Sintrą a Porto

W naszym poprzednim wpisie na blogu wyruszyliśmy w podróż kamperem po dalekiej Portugalii. Z samego południa tego pięknego kraju, ze złotych plaż wybrzeża Algarve dotarliśmy do Lizbony i na przylądek Cabo da Roca. Stąd wyruszymy dalej, by poznać perły północnej Portugalii.

Kamperem po Portugalii – z wybrzeża złotych plaż do Lizbony

Kamperem po Portugalii – z wybrzeża złotych plaż do Lizbony

Prawie 200 km malowniczego wybrzeża nad Oceanem Atlantyckim. Ponad 100 piaszczystych plaż, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Niesamowite, poszarpane klify we wszystkich odcieniach brązu, żółci i czerwieni. Małe miasteczka i duże kurorty turystyczne. Do tego łagodny, śródziemnomorski klimat, gdzie nawet zimą temperatura przekracza 15° C. Ta kraina to Algarve, najbardziej na południe wysunięty region Portugalii. Tu właśnie rozpoczynamy naszą podróż kamperem po tym pięknym kraju.

Drogami Hiszpanii – Barcelona i nie tylko

Drogami Hiszpanii – Barcelona i nie tylko

Przemierzając kamperem drogi Hiszpanii dotarliśmy z południowej Andaluzji aż do San Sebastián, położonego daleko na północnym wybrzeżu. Stąd wyruszamy na wschód. Pojedziemy do „klasztoru w chmurach”, wejdziemy w świat fantastycznej architektury Gaudiego, poznamy historię Kochanków z Teruel, odwiedzimy futurystyczne miasteczko i zobaczymy Świętego Graala.

Drogami Hiszpanii – z Galicji do Kraju Basków

Drogami Hiszpanii – z Galicji do Kraju Basków

W podróży kamperem po Hiszpanii przemierzyliśmy Andaluzję, Kastylię i dotarliśmy na kraniec świata, czyli przylądek Fisterra w Galicji. Stoimy właśnie nad wodami Atlantyku i obserwujemy słońce zachodzące nad oceanem. Następnego dnia wyruszymy w dalszą drogę, by odkryć skarby północnej Hiszpanii.

Drogami Hiszpanii – z Andaluzji do Galicji

Drogami Hiszpanii – z Andaluzji do Galicji

W podróży kamperem po Hiszpanii pozostawiamy już za sobą gorącą Andaluzję, której poświęciliśmy dwa poprzednie wpisy na blogu i jedziemy na północ. Drogami Kastylii, przez Madryt i Segowię, mamy zamiar dotrzeć aż do leżącej na końcu świata zielonej Galicji. Pora więc wyruszyć...

Gorąca Andaluzja – cz.2

Gorąca Andaluzja – cz.2

Z Malagi przez Kordobę, Jaén, Grenadę, góry Sierra Nevada, Almerię i Nerję – tak zaczęliśmy podróż kamperem po słonecznej Andaluzji. Opisaliśmy ją w naszym poprzednim wpisie na blogu. Dziś zabieramy was w dalszą drogę i już na początku czekają nas duże emocje...

Gorąca Andaluzja – cz.1

Gorąca Andaluzja – cz.1

Z czym kojarzy wam się Hiszpania? Słońce, fiesta i flamenco... Wspaniała przyroda – kilometry plaż i turkusowe morze, górskie szczyty i gaje oliwne... Światowej klasy zabytki – pałace i fortece, katedry i ogrody... To wszystko i dużo, dużo więcej zobaczą ci, którzy wybiorą się w podróż kamperem po Andaluzji, najbardziej na południe wysuniętym regionie Hiszpanii.

Na litewskim szlaku – z Wilna nad Bałtyk

Na litewskim szlaku – z Wilna nad Bałtyk

W poprzednim tekście na naszym blogu zaprosiliśmy was w podróż kamperem na Litwę. Najpierw zatrzymaliśmy się na dłużej w stolicy – Wilnie. Byliśmy na Starym Mieście, w katedrze i na wzgórzu zamkowym, na Górze Trzech Krzyży i na cmentarzu na Rossie. Na koniec ostatnie spojrzenie na miasto z tarasu widokowego wieży telewizyjnej i wyruszamy dalej.

Na litewskim szlaku – Wilno

Na litewskim szlaku – Wilno

A może tak na Litwę? Na kolejną wyprawę kamperem zapraszamy do naszych najbliższych sąsiadów. W tym niedużym, nadbałtyckim kraju zobaczymy miejsca, które nas zachwycą, zaskoczą, zadziwią. Odwiedzimy warowny zamek na jeziorze, trzy stolice, górę krzyży, królestwo bursztynu i... litewską Saharę.

Kamperem na Łotwę

Kamperem na Łotwę

Niedaleko od Polski leży niewielki, nizinny kraj, z piaszczystymi plażami nad Bałtykiem, rozległymi lasami i dziewiczą przyrodą. Miasta i kurorty tętniące życiem sąsiadują tu z miejscami niemalże bezludnymi, idealnymi dla poszukiwaczy ciszy. Miłośnicy intensywnego zwiedzania znajdą tu zachwycające zabytki pozostawione przez tysiącletnią historię.

12345
Zadzwoń do nas