Blog

8 rajskich parków i ogrodów Hiszpanii

8 rajskich parków i ogrodów Hiszpanii

W starożytności babilońskie Wiszące Ogrody Semiramidy zaliczane były do siedmiu cudów świata. We wszystkich epokach i cywilizacjach w ogrodach szukano spokoju, orzeźwienia, przyjemności i wytchnienia od codzienności.

Dziś zapraszamy na spacer po wybranych przez nas ogrodach Hiszpanii. Spacer ścieżkami i alejkami wśród egzotycznej roślinności, wśród pachnących kwiatów, przy szumie fontann i wodospadów. Zapraszamy do miejsc, w których poczujesz się jak w raju...

Hiszpania – 15 wyjątkowych plaż dla miłośników dzikiej przyrody

Hiszpania – 15 wyjątkowych plaż dla miłośników dzikiej przyrody

Nikomu chyba nie udało się policzyć plaż i piaszczystych zatoczek w Hiszpanii. Na wybrzeżu o długości prawie 4 tysięcy kilometrów jest ich tak wiele. Spośród nich wybraliśmy piętnaście, które położone są z dala od obleganych przez turystów kurortów i zachowały dużo ze swojej naturalności i dzikości. Są tu plaże ze złocistym lub ciemnym piaskiem, plaże otwarte na morze, z silnym wiatrem i wysokimi falami, a także te ukryte w zatoczkach lub w cieniu monumentalnych klifów. Każda z nich jest wyjątkowa i każda czeka na ciebie, podróżniku...

Hiszpania – 10 niezwykłych miast na skałach

Hiszpania – 10 niezwykłych miast na skałach

Miasta zbudowane na stromych, górskich zboczach, na urwiskach, pośród skalistych wyżyn, z domami zawieszonymi nad przepaścią, które wyglądają tak, jakby za chwilę miały w nią runąć. Wywołują zdumienie swoim położeniem, pobudzają wyobraźnię i gwarantują niesamowite widoki. Wyjątkowo wiele jest ich w Hiszpanii, kraju w dużej mierze wyżynnym i górzystym. Spośród nich wybraliśmy dziesięć, które są prawdziwymi cudami architektury i natury...

12 niesamowitych krajobrazów w Hiszpanii

12 niesamowitych krajobrazów w Hiszpanii

Hiszpania to nie tylko kraj dla miłośników plażowania i zwiedzania zabytków. Na nasze odkrycie i zachwyt czekają też cuda stworzone przez naturę. Dziwne formacje skalne, majestatyczne górskie wąwozy, pustynne pejzaże, tajemnicze lasy i skarby świata podziemnego...

Przedstawiamy 12 wybranych miejsc w Hiszpanii kontynentalnej, które zaskakują swoim niezwykłym, nieziemskim krajobrazem, 12 miejsc z bajecznymi widokami, 12 miejsc, w których powiesz „Wow!”...

5 pałaców królewskich w Hiszpanii, które cię zachwycą

5 pałaców królewskich w Hiszpanii, które cię zachwycą

Pałace królewskie budowano, by zadziwiać i sławić potęgę władcy. Projektowane przez słynnych architektów, wyposażane przez najlepszych na świecie malarzy, rzeźbiarzy i rzemieślników, do dziś zachwycają swoim przepychem, pobudzają wyobraźnię i inspirują.

Odwiedzając Hiszpanię, kraj z bogatą tradycją i ponad tysiącletnią historią zobaczymy wiele takich wspaniałych rezydencji. Sama Hiszpania nadal jest dziedziczną monarchią, choć król – obecnie Filip VI Burbon – nie ma realnej władzy. Wraz z rodziną mieszka w skromnym pałacyku Zarzuela na przedmieściach Madrytu, a dawne królewskie pałace są otwarte dla zwiedzających.

Przedstawiamy 5 najpiękniejszych pałaców królewskich w Hiszpanii, stanowiących część hiszpańskiego Dziedzictwa Narodowego.

Bezpieczny urlop w kamperze

Bezpieczny urlop w kamperze

Pandemia koronawirusa, która obecnie zajmuje umysły wszystkich, kiedyś się skończy. Nie od razu, ale będzie wygaszać się stopniowo. Mimo to jeszcze przez długi czas będzie wskazane, by zachować ostrożność i omijać duże skupiska ludzkie.

Góry Harz – podróż kamperem do świata tajemnic i legend

Góry Harz – podróż kamperem do świata tajemnic i legend

Położone w samym sercu Niemiec niewysokie góry Harz to podobno kraina czarownic. Kiedyś wierzono, że w Noc Walpurgi zlatują się na najwyższy szczyt Brocken i odbywają tam swoje sabaty. Stare tajemnice i legendy germańskie od wieków pobudzają wyobraźnię, inspirują artystów i przyciągają w ten rejon turystów i podróżników. Odwiedzają oni tysiącletnie kolorowe miasteczka o zabudowie z muru pruskiego, podziwiają średniowieczne kościoły i zamki cesarzy, wędrują szlakami wśród zielonych lasów. Dziś w taką podróż zapraszamy wszystkich miłośników kamperowych wypraw.

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Kamperem wokół Jeziora Genewskiego

Szwajcaria w miniaturze – tak mówi się o regionie położonym wokół Jeziora Genewskiego, największego w Alpach i w całej Europie Zachodniej. Jezioro o krystalicznie czystej, ciemnoniebieskiej wodzie ma 54 km długości, 14 km szerokości i głębokość dochodzącą do 310 metrów. Przypomina morze ukryte między górami. Jego północne brzegi należące do Szwajcarii porastają winnice. Na wschodzie ulokowały się słynne kurorty Vevey i Montreux o łagodnym, niemal śródziemnomorskim klimacie. Od ponad stu lat przyciągają artystów i możnych tego świata. Na zachodzie tętni życiem kosmopolityczna i luksusowa Genewa. Brzeg południowy jeziora należy do Francji. Tu królują ośnieżone, majestatyczne Alpy z widocznym w oddali szczytem Mont-Blanc.

Mała Holandia

Mała Holandia

Kiedy napiszemy – tulipany, wiatraki, kanały – na pewno pierwszym waszym skojarzeniem będzie Holandia. Ten mały, nizinny kraj w zachodniej Europie, nad Morzem Północnym, jest niezwykle atrakcyjny dla turystów i podróżników. Są tam tętniące życiem wielkie metropolie, takie jak Amsterdam, Rotterdam, Haga czy Utrecht, są światowej sławy muzea i galerie, są wielkie poldery zalewowe poprzecinane tysiącem kanałów. Ale jest też mnóstwo pełnych uroku wiosek i miasteczek jak z obrazka, z bogatą historią, starannie pielęgnowaną tradycją i obyczajami. Dziś zapraszamy na podróż kamperem do takiej właśnie „małej” Holandii.

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego

Monte Negro, czyli Czarna Góra – tak weneccy żeglarze nazywali kiedyś krainę położoną u wschodnich wybrzeży Adriatyku. Surowe góry położone w głębi lądu ostro kontrastowały z turkusowymi wodami Adriatyku i wydawały się z daleka ciemne, prawie czarne. Obecnie ten niewielki kraj bałkański, zamieszkany przez nieco ponad 600 tys. mieszkańców, nosi nazwę Czarnogóra. Pełną niepodległość uzyskał w 2006 roku. Choć nie należy do Unii Europejskiej obowiązującą walutą jest euro, a na czas do 30 dni można wjechać posługując się ważnym dowodem osobistym. Z roku na rok odwiedza go więc coraz więcej turystów i podróżników. I my zapraszamy was dziś w podróż kamperem, by odkryć „Czarną Perłę” Półwyspu Bałkańskiego.

123456
Zadzwoń do nas